Menu
Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.

Výměna oleje

 

Motorový olej

promazává jednotlivé části motoru, čímž ho chrání a zajišťuje mu delší životnost a výkon. Proto je v zájmu každého motoristy navštěvovat v patřičném intervalu autoservis a olej ve svém autě vyměnit. Na dnešním trhu je mnoho výrobců olejů, ale je jen těžko říct který je ten nejlepší. Proto vám nabízíme  malou pomoc jak se orientovat v písmenech a číslech.

Nejrozšířenější viskozní klasifikace podle normy SAE používaná pro označení motorových olejů. Má 11tříd,z toho 6tříd pro ZIMNÍ provoz označených písmenem W(Winter).SAE 0W,5W až 25W a 5 tříd určených pro letní provoz.SAE 20až 60. Oleje jsou do tříd zařazované podle viskozity, kterou mají za určité teploty. U zimních olejů se udává hraniční tepota, při které je olej čerpatelný a umožňuje snadné spouštění motoru.

 

Převodový olej

Je nutno kontrolovat dle servisního intervalu přibližně po 30 000km u starších aut i častěji. Nebo když zjistíte že vám olej z převodovky uniká. Při větším úniku oleje se může poškodit převodovka, ložiska a ozubení kola. Pokud je nedostatečná olejová náplň pak není schopna zabezpečit bezpečné mazání. Výměna oleje v převodovce se doporučuje dle výrobce podle typu oleje asi po ujetí 80-100 000km. Novější vozy můžou mít trvalou náplň v převodovce, což znamená že se náplň nemění. Důležité je také nezapomínat na výměnu oleje v rozvodovce, diferenciálu neno mezinápravovém diferenciálu.

 

Olej pro výměnu možné objednat v našem e-shopu