Menu
Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.

Dále provádíme výměnu a dobíjení autobaterií.

 

Autobaterie pro výměnu možné objednat v našem e-shopu.

Startovací baterie pro dieselové i benzínové motory. Na trhu je velký výběr značek, provedení a kapacit. Baterie se prodávají v údržbovém i bezúdržbovém provedení. 

Údržbové provedení baterie:

- znamená možnost doplňování destilované vody. 

Bezúdržbové baterie:

- nevyžadují žádnou kontrolu a po celou dobu své životnosti není potřeba doplňovat destilovanou vodu.

Autobaterie

Startovací baterie jsou srdcem každého automobilu. Teprve ony, dokáží uvést celý motor automobilu do provozu. Slouží ke startování a napájení palubní sítě. Veškeré zdroje energie jsou koncipovány pro moderní osobní vozidla s velkými a vysokými energetickými nároky.

Za problém z baterií v zimě může léto. Dnešní baterie jsou stoprocentně lepší než před lety, ale stále jim vadí stejné věci. Ve vozidlech se mění teplota akumulátorů nejen během ročního období, ale taky vlivem teploty běžícího motoru. Vysoké a nízké teploty negativně ovlivňují činnost baterie a zkracují její životnost. Největším problémem je léto, ale nedá se tomu zabránit. V letních velmi teplých  měsících dochází teplem k samovolnému vybíjení baterie. To že horko akumulátoru ublížilo se projeví až v zimě kdy potřebujeme roztočit studený motor. Zima je pro baterii lepší protože nedochází k velkému samovybíjení. S poklesem teploty klesá využítí kapacity a proto je třeba při provozu za nízkých teplot pracovat vždy s plně nabitou baterií. Dalším aspektem co akumulátoru škodí je nečinnost. (Sváteční jezdci). Pokud z automobilem delší dobu nejezdíte, je dobré baterii vyjmout a uschovat v chladnu a suchu. 

Sulfatace

Sulfatace je tvorba síranu olovnatého, vznikajícího reakcí iontů kyseliny sírové s aktivními hmotami elektrod při vybíjenía samovybíjení olověných akumulátorů. Tato sulfatace může být vratná a nebo nevratná. 

Vratná sulfatace vzniká za normálních podmínek vybíjení akumulátorů maximálně do konečného vybíjeciho napětí a poklesu hustoty elektrolitu pro příslušný typ akumulátorů. 

Nevratná sulfatace vzniká postupnou přeměnou drobných krystalků síranu olovnatého na velké krystaly, které jsou elektricky nevodivé, ucpávají póry v aktivních hmotách a roztahují je. Nevratnou sulfataci  nelze nabíjením odstanit.